„Mrok”

    CAŁY SERIAL:
  1. Interes życia
  2. Być czy mieć
  3. Nie wszystko można kupić
  4. Miłość może zabić
  5. Pamiętnik
  6. Doskonały plan
  7. Król życia
  8. Temida
Serial kryminalny osadzony w realiach współczesnej Polski o trudnej i niebezpiecznej pracy policji oraz zagmatwanych sprawach, które często kończą się zaskakującym rozwiązaniem.
Każdy z odcinków tworzy zamkniętą całość fabularną, przedstawia inną zagadkę kryminalną: wyłudzenia, porwania dla okupu, zabójstwa. Akcja rozgrywa się w Warszawie i jej okolicach. Bohaterami są policjanci ofiarnie pełniący swoją służbę.
Dla pracy, która nadaje ich życiu sens i poczucie spełnienia, poświęcają wszystko, nie mając już czasu na prywatność, miłość, rodzinę. Komisarz Michał Grosz i jego zespół są nieprzekupni, nie ulegają pokusom ani emocjom, starają się rzetelnie rozpatrywać każdy przypadek, poznać prawdziwe motywy działania przestępcy, nie kierując się uprzedzeniami. [TVP]


Produkcja: 2006
Premiera TV: 28 listopad 2006

Reżyseria:


Muzyka:


Obsada:
Michał Grosz
Władysław Jawor
Marta Czapska
Marcin Burhardt
Modest Strumiłło
i inni
[ kompletna obsada na stronach poszczególnych odcinków ]


Notatki:
Pierwszoplanową rolę początkowo miał zagrać Robert Więckiewicz, ale ostatecznie zastąpił go Przemysław Bluszcz, aktor teatralny, który ma też w dorobku serialowe osiągnięcia. Jak sam powiedział, ta postać była dla niego nowym wyzwaniem, gdyż wcześniej głównie grał "bandytów i szemranych kolesiów". Jego komisarz to twardziel trochę cyniczny i zgryźliwy, nie znoszący sprzeciwu, a równocześnie wyważony i spokojny, a nawet szarmancki.


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


03.160625

(POL) polski,
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz