„Ekstradycja 3”

  CAŁA SERIA:
 1. Ekstradycja 3 - odcinek 1
 2. Ekstradycja 3 - odcinek 2
 3. Ekstradycja 3 - odcinek 3
 4. Ekstradycja 3 - odcinek 4
 5. Ekstradycja 3 - odcinek 5
 6. Ekstradycja 3 - odcinek 6
 7. Ekstradycja 3 - odcinek 7
 8. Ekstradycja 3 - odcinek 8
 9. Ekstradycja 3 - odcinek 9
 10. Ekstradycja 3 - odcinek 10
Trzecia (i ostatnia) część przygód komisarza Halskiego, głównego bohatera najpopularniejszego polskiego serialu lat dziewięćdziesiątych. W części pierwszej dzielny policjant wojował z narkotykowymi gangami i szukał szlaku przerzutowego białego proszku ze Wschodu. W drugiej nadstawiał karku w potyczkach z mafią rosyjską i łotewską. Wpadł także na trop wielkich afer finansowych, rozgrywających się na szczytach władzy, za co omal nie zapłacił całkowitą ruiną osobistego szczęścia i utratą życia. Część trzecia nawiązuje do konwencji political fiction, której mistrzem jest angielski pisarz Frederick Forsyth.
Scenarzystą "Ekstradycji 3" jest Cezary HarasimowiczJego pomysły wniosły do cyklu sporo nieoczekiwanych rozwiązań i intrygujących postaci. "To była bardzo przyjemna robota. Samo wejście w konwencję kryminału, używanie postaci, które wymyślił ktoś inny, możliwość nawiązywania do kryminalnej klasyki. No a poza tym szansa napisania dialogów trochę w Chandlerowskim stylu. Któż o takich nie marzy?" - mówił w wywiadzie Harasimowicz. Zarówno on, jak i reżyser Wojciech Wójcik hołdują przekonaniu, że stylistyka kryminału może stanowić całkiem przydatne narzędzie do opisu współczesnego świata. O tym, jak przydatne, najlepiej świadczą poprzednie części serialu. W intencji jego twórców, "Ekstradycja" od początku miała łączyć dynamiczną, sensacyjną fabułę z przenikliwymi obserwacjami polskiej rzeczywistości lat dziewięćdziesiątych. Wojciech Wójcik i jego ekipa starali się też robić wszystko, by unikać stereotypów narzucanych przez konwencję. Identyczne starania widać w części trzeciej. Halski, choć wciąż jest "najszlachetniejszym człowiekiem trzeciej Rzeczypospolitej", ma jednak momenty głębokiego załamania. Nie zgrywa umięśnionego, wygimnastykowanego młodzieniaszka, który bez trudu rozprawia się z tuzinem napastników. Nie mami widza iluzją macho, który może mieć tyle kobiet, ile zechce w dowolnym miejscu i czasie. Jego życiowe i uczuciowe wybory są adekwatne do kondycji dojrzałego mężczyzny z lekkim brzuszkiem. Dzielny komisarz nie jest też, jak to często bywa w produkcjach tego typu, jedynym sprawiedliwym. Może, jak zwykle, liczyć na pomoc niezawodnego Sawki.

Produkcja: 1998
Premiera TV: 1999

Reżyseria:


Muzyka:


Obsada: kompletna obsada na stronach poszczególnych części
Olgierd Halski
Jan Tuwara, szef mafii, formalnie prezes "Geobanku"
Beata
Stefan Sawka
Kowalski
generał Bogusław Góra, szef BOR
Wojtek Szymczak, agent wywiadu
Jurij "Jerzy Ałgarski", podwładny Tuwary, formalnie wiceprezes "Geobanku"
komendant policji
Antoni Fiduk vel Jean Pierre Mega
Tomasz Osowski, minister współpracy z zagranicą
pan Henio Dobracki, informatyk współpracujący z Halskim
hackerka "Ćma"
barmanka w restauracji na Starówce
Krystyna, kochanka Tuwary, zakonspirowana agentka wywiadu
Ernest Sumar, zawodowy morderca
żona ministra Osowskiego
żona Góry
X
dyrektor domu dziecka w Wójcikach
Lucyna, portierka w Pałacu Kultury i Nauki, babcia Rafała
Jerzy Szawłowski, były szef UOP
lekarz, właściciel prywatnej kliniki, przyjaciel Halskiego
policjant
dyrektor teatru
Basia, córka Halskiego
i inni.
Dubbing:
narrator; nie występuje w czołówceIMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


02.160201

(POL) polski,


1 komentarz:

 1. Kondrat niech przestanie włazić w dupę Tuskom i Schetynom i wymądrzać się o polityce o której nie ma pojęcia i niech się weźnie do roboty i ZROBI NASTĘPNĄ SERIE zanim zupełnie zdziadzieje

  OdpowiedzUsuń