„Święta polskie”

WSZYSTKIE FILMY W TYM CYKLU:

Cykl popularnych fabularnych filmów telewizyjnych o tematyce współczesnej, połączonych wspólnym motywem: akcja każdego z nich rozgrywa się w dniu któregoś z kalendarzowych, religijnych, lub zwyczajowych świąt polskich. Poza tym każdy z nich jest osobnym filmem, zrealizowanym przez różnych reżyserów i zagranym przez różnych aktorów, jakkolwiek producentem wszystkich - jak dotąd - była  jedynie Telewizja Polska (w kilku przypadkach we współpracy z Canal+).

Produkcja: 2000-2006
Premiera TV: 9 maj 2000

Reżyseria: różni (zobacz stronę wybranego filmu)
Muzyka: różni (zobacz stronę wybranego filmu)
Obsada: różni (zobacz stronę wybranego filmu)


Notatki:
Pod koniec 2014 roku TVP poinformowała, że w latach 2015-2017 planowana jest produkcja kolejnych filmów w tym cyklu. Zapowiedziano także premierę filmu p.t. Noc listopadowa o tzw. Andrzejkach, która miała nastąpić w listopadzie 2015 r., a emisje kolejnych filmów miały nastąpić w kolejnych latach. Niektóre tytuły robocze filmów także zostały ujawnione. Były to: Dzień EuropyZielone ŚwiątkiWianki - Noc Kupały / Noc świętojańska, Oczepiny - ślub i wesele, Dożynki oraz Dzień Dziadka. Z zapowiedzi tej jednoznacznie wynikało, jakoby produkcja pierwszego filmu trwała lub miała zostać podjęta już wkrótce.
Jednak już rok później, po wyborach z 2015 r. (gdy PO została wykopana przez społeczeństwo i odsunięta od władz III RP oraz TVP) okazało się, że TVP wcale nie miała na to pieniędzy i żadna produkcja nie została nigdy nawet rozpoczęta, a sama informacja była tylko kolejną propagandówką oszustów z Platformy Obywatelskiej, którzy wówczas zarządzali Telewizją Polską...IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


05.170209

(POL) polski,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz